“Atak ciężarówkowy” na Finał Regat The Tall Ship Races? Organizatorzy zabezpieczają imprezę

2
4989

Zapewnienie bezpieczeństwa i zabezpieczenie imprez masowych przed atakami terrorystycznymi jest jednym z priorytetów organizatorów imprez masowych. Szczeciński zlot wielkich żaglowców nie jest wyjątkiem pod tym względem.

Od jakiegoś czasu, Europejczycy boją się rozpędzonych ciężarówek pędzących w tłum, przynajmniej tak bardzo jak strzelanin. Co można zrobić, by zapobiec takiemu czarnemu scenariuszowi w sierpniu?

Z nieoficjalnych informacji które do nas dotarły, wynika, że organizatorzy zlotu wielkich żaglowców nie lekceważą zagrożenia. Impreza ma być zabezpieczona także na wypadek scenariusza porwania ciężarówki. Specjalne konstrukcje mają ochronić uczestników Tall Shipów.

Choć Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik imprezy, nie potwierdził wprost informacji o planowanych barierach ochronnych, uspokaja, że impreza będzie dobrze chroniona. Organizatorzy, w porozumieniu z odpowiednimi służbami, przykładają uwagę do zachowania bezpieczeństwa. A elementem tego jest również prewencja antyterrorystyczna.

Oto wypowiedź cała pana Owsika-Kozłowskiego:

celem szczecińskiego zlotu wielkich żaglowców w Szczecinie jest doskonała zabawa w żeglarskim duchu. Organizatorzy dokładają starań, by tegoroczna impreza była co najmniej taka samo udana jak finały z lat 2007 i 2013. Zagwarantuje to bogaty program wydarzenia i spektakularne żaglowce z całego świata. Nie zapominamy przy tym o kwestiach bezpieczeństwa, które jak zawsze są naszym priorytetem. Nad zabezpieczeniem imprezy współpracujemy – podobnie jak w latach ubiegłych – z służbami porządkowymi, w tym z policją. Współpraca ta ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim, którzy w dniach 5 – 8 sierpnia zechcą odwiedzić Szczecin. Dlatego też bierzemy udział w szkoleniach np. pierwszej pomocy przedmedycznej czy sprawnego użycia defibrylatora, współpracujemy ze służbą celną, strażą graniczną, strażą miejską, WOPR-em, policją i innymi. Jednym z elementów, o których nie zapominamy, jest także zabezpieczenie antyterrorystyczne, które przy takim rozmiarze wydarzenia nie jest niczym niezwykłym. Nad szczegółowymi rozwiązaniami w tym zakresie wciąż pracujemy.

Źródło zdjęcia: finał The Tall Ship Races Szczecin

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here