Dzieci sprzątają las

0
165

Tylko przez 2 godziny sprzątania Lasu Arkońskiego szczecińscy uczniowie zebrali 20 metrów sześciennych śmieci. Tym, co znajdowały można urządzić niejedno mieszkanie. Mieszkańcy wciąż pozostawiają w lasach niemal wszystko. Od maja częstotliwość sprzątania zostaje zwiększona.

Do sprzątania lasu dzieci podeszły z ogromnym zaangażowaniem. Wraz z nauczycielami spotkały się najpierw z organizatorką akcji – Izabelą Grzaną z Zakładu Usług Komunalnych, otrzymały rękawiczki, worki na śmieci i wszyscy wspólnie poszli przeczesywać las w poszukiwaniu odpadów. A tych było naprawdę mnóstwo.

– Jesteśmy zszokowane tym, co ludzie wyrzucają do lasu i to na jaką skalę – przyznały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie. – Były ubrania, markowe buty, krzesła, fotele, elementy łóżek, kaski motorowe, oczywiście mnóstwo szkła, butelek plastikowych. Zdarzały się również wyposażenia łazienek czy części samochodowe. Zbieraliśmy wszystko na co natrafiliśmy. Znosiliśmy w jedno miejsce, a następnie zostało to zgłoszone poprzez platformę Alertu Szczecin. Przyjechała firma i zabrała wszystko na wysypisko.

Po ciężkiej pracy na najmłodszych czekał poczęstunek oraz upominki.

Tymczasem od 1 maja sprzątanie terenu lasów miejskich odbywać się będzie już 5 razy w tygodniu. Aż do sierpnia odpady zbierane będą w każdy poniedziałek, środę, piątek, sobotę i niedzielę danego miesiąca. Już w tym roku zebrano 22 tony śmieci, tylko w ubiegłym roku mieszkańcy „zostawili w lesie” 72 tony odpadów!

za: szczecin.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here