Europejska impreza Ingress na ulicach Szczecina!

0
1180

W najbliższy weekend Szczecin zostanie opanowany przez dwie rywalizujące frakcje. Ponad 1000 graczy z całej Europy spotka się w naszym mieście, aby zmierzyć się w grze o nazwie Ingress.

Na ulicach będzie można spotkać wesołe gromadki ludzi poubieranych na niebiesko lub zielono. Gracze w ciągu dwóch dni będą zwiedzać miasto przez pryzmat gry. Pierwszego ‘powalczą o kontrolę nad wirtualnymi portalami, drugiego wspólnie wykonają specjalnie przygotowane przez organizatorów misje. Misje te są ściśle powiązane z zabytkami i innymi charakterystycznymi miejscami w przestrzeni miejskiej. Te zloty – nazywane przez twórców gry Anomaliami odbywają się w wielu miastach na całym świecie, w Polsce do tej pory gospodarzami były: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk i Wrocław.

Cała impreza rozpocznie się w sobotę o 12:30 na Wałach Chrobrego, gdzie gracze zaczną się zbierać, by o 13:00 stać się częścią pamiątkowego zdjęcia.

A czym jest Ingress?

To pierwsza tak popularna gra w rzeczywistości rozszerzonej, która wystartowała w 2012

Akcja gry toczy się w realnym świecie z wykorzystaniem lokalizacji GPS i Google Maps. Na mapie umieszczone są tzw. portale, z którymi gracz może wchodzić w interakcje. Zdobywać przedmioty, łączyć portale w sieć.

Portalami są głównie zabytki, detale architektoniczne, pomniki, rzeźby i inne warte zobaczenia miejsca. W Szczecinie w chwili obecnej można znaleźć prawie 1900 portali.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z kilku poprzednich edycji Anomaliów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here