Honorowy konsulat Szwecji w Szczecinie. Szansa na Ikeę?

0
2822

Wczoraj odbyło się ponowne otwarcie honorowego konsulatu Szwecji w Szczecinie. Ambasador skandynawskiego państwa uważa, że nasze miasto ma wielki potencjał, konsul chce Ikei.

Honorowy konsulat Szwecji w Szczecinie nie działał w naszym mieście od roku. Miało to związek z odejściem na emeryturę poprzedniej osoby pełniącej tę funkcję, Dominika Górskiego. Urząd po nim objął Marek Czernis. Czernis chce zachęcać szwedzki biznes do działalności w Szczecinie. Innym priorytetem konsula są połączenia lotnicze z Goleniowskiego portu lotniczego ze Szwecją.

Wraz z powrotem Szwedów do Szczecina odżywa pytanie o najpopularniejszy szwedzki sklep w Polsce. Czy stolica zachodniopomorskiego dorobi się Ikei? Marek Czernis stawia ją wśród swoich priorytetów. Niewątpliwie obecność sklepu byłaby świetnie przyjęta w mieście i poczytywana konsulowi za wielki sukces.

Od jakiegoś czasu media informują o coraz to dalszych decyzjach władz i inwestorów w sprawie powstania Ikei w Szczecinie. Pojawienie się w 2013 roku obwieszczenia o zmianie organizacji ruchu przy Autostradzie Poznańskiej ze względu na budowę między innymi wymarzonego przez wielu sklepu, dawało nadzieje na to, że Szwedzi wbiją w końcu pierwszą łopatę na placu budowy. Cóż, w gmina Kołbaskowo, do której należy teren, na którym miałoby powstać nowe centrum handlowe, nie zmieniła się w kierunku, który dawałby jakiekolwiek widoki na jego obecność.

Honorowy konsulat Szwecji w Szczecinie ma zatem pole do popisu. Zarówno w kwestii Ikei, jak i wspierania rozwoju miasta i współpracy polsko-szwedzkiej na innych obszarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here