Już tylko 5 miesięcy do Tall Ship Races. Sprawdź jak organizatrorzy stoją z przygotowaniami!

0
2372

5-8 sierpnia 2017 będzie kolejnym świętem żaglowców. Organizatorzy są na dobrej drodze do szczęśliwego finał regat The Tall Ship Races.

Przede wszystkim cieszy fakt, że będzie na co popatrzeć. Do tej pory aż 64 jednostki zapowiedziały swoje przybycie do Szczecina, w tym aż 18 należy do najbardziej spektakularnej klasy A, czyli największych żaglowców. 3 żaglowce pochodzą z Polski. Będą to Dar Młodzieży, Fryderyk Chopin, Pogoria. Klasy B, C i D również szeroko zgłosiły swoją obecność w Szczecinie na finale the Tall Ship Races.

Zakończył się czas zgłoszeń na oficerów łącznikowych. Wpłynęło niemal 150 zgłoszeń z wielu regionów kraju, ale i świata. Organizatorzy od 11 marca będą rozmawiać z chętnymi, żeby wybrać tych, którzy podołają zadaniu. Ekipa The Tall Ship Races nazywa ich “superbohaterami do zadań specjalnych’. To oni odpowiadają za komunikację na linii załogi – organizatorzy.

Impreza oznacza również inwestycje w infrastrukturę, które nie przeminą wraz z końcem regat. M.in. Dzięki temu właśnie przebudowywana i modernizowana jest Nabrzeże Starówka. Trwają także prace przy promocji wydarzenia.

Ostatnie miesiące przed imprezą wcale nie oznaczają zwolnienia tempa przygotowań. Trzymamy kciuki za szczecińskie, a zarazem światowe, święto żeglarstwa!:)

Źródło: finał The Tall Ship Races Szczecin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here