Nie każda wycinka drzew jest legalna! Straż miejska ostrzega

0
1017

Straż miejska odnotowała w ostatnim czasie kilka przypadków nielegalnej wycinki z terenów będących w wieczystym użytkowaniu lub dzierżawie. Taki status terenów wyklucza wycinkę bez zgody odpowiednich instytucji.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o ochronie przyrody nie jest już wymagane zezwolenie na wycinkę drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oba warunki (własność nieruchomości przysługująca osobie fizycznej i określony cel usunięcia) muszą zostać spełnione jednocześnie, żeby usunięcie mogło nastąpić bez kontroli administracyjnej.

Wycinka drzew w naszym mieście najczęściej odbywa się zgodnie z prawem, tj. odbywa się to z  terenów , do których właściciel ma potwierdzone prawo własności.

Niestety strażnicy miejscy odnotowali w ostatnim czasie kilka przypadków nielegalnej wycinki z terenów będących w wieczystym użytkowaniu lub dzierżawie. Taki status terenów wyklucza wycinkę bez zgody Urzędu Miasta, zatem po skompletowaniu materiałów sprawy przekazywane są do WGKIOŚ UM Szczecin i  Urzędu Marszałkowskiego. Pod piły nielegalnie poszły w ostatnim  czasie drzewa z ulicy Transportowej Robotniczej, Lipowej, Chopina.

za: szczecin.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here