Małgorzata Jacyna-Witt z poparciem 40% wygrała nasz sondaż prezydencki! Na drugim miejscu Piotr Misiło.

4
4063

Od 20 do 27 marca na naszej stronie internetowej trwał sondaż wyborczy na urząd prezydenta Szczecina, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Oddano łącznie 12,609 głosów! Pomimo tego, że miał on charakter bardziej rozrywkowy aniżeli polityczny – w końcu nie znamy jeszcze oficjalnych kandydatur do najważniejszego szczecińskiego urzędu, to pokazał jak lokalni politycy podchodzą do nadchodzących wyborów samorządowych i jak traktują social media. 

Nie ma co ukrywać, że sonda została przeprowadzona za pomocą prostego skryptu, niewymagającego logowania – podawania e-maila czy numeru telefonu, wystarczyło zalogować się w tryb incognito i można było ponownie oddać swój głos. W kolejnych sondach zadbam o konieczność zalogowania się przed oddaniem głosu.

Oto wyniki:

1. Jacyna-Witt Małgorzata – 39.7% / 5,012
2. Misiło Piotr – 24.1% / 3,037
3. Nitras Sławomir – 20.7% / 2,613
4. Szut Paweł – 7.6% / 963
5. Krzystek Piotr – 3.7% / 461
6. Wieczorek Dariusz – 1.9% / 245
7. Chruszcz Sylwester – 1.1% / 144
8. Artur Szałabawka – 1.1% / 134

Do drugiej tury dostałaby się zatem obecna radna Małgorzata Jacyna-Witt oraz poseł Nowoczesnej Piotr Misiło, znany z walki o wolność mediów (ciągał po sądach jednego z polickich dziennikarzy) oraz z tego, że w ciągu jednego tylko roku sprawowania mandatu poselskiego wydał z publicznych pieniędzy 42 357,60 zł na przeloty krajowe: i 10 882,12 zł na przeloty zagraniczne. Prawdziwy podróżnik!

Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tego sondażu-zabawy? Takie, że szczecińska kampania będzie wyjątkowo ostra, Jacyna-Witt, Misiło, Krzystek i Nitras mają duże zaplecze finansowe i wielkie ambicje. Ciągle czekamy na decyzje Prawa i Sprawiedliwości w sprawie kandydata na urząd prezydenta Szczecina. Bardzo wiele osób wskazuje na bardzo aktywnego w mediach społecznościowych radnego Marka Duklanowskiego. Trzeba również pamiętać o tym, że w 2015 roku podczas wyborów parlamentarnych w Szczecinie, Kukiz’15 uzyskało poparcie 9 proc., zaś Partia KORWiN – 5,8 proc. Są zatem poważną siłą polityczną, która jednocząc się może wystawić wspólnego kandydata i zebrać sporą liczbę głosów.

Wszystko przed nami!

4 KOMENTARZE

  1. Prawicowy internet, i wszystko jasne hehe. Dobra zmiana potrafi wywlekać dane, a nie widzi co na co dzień owi prawicowi politykierzy wygadują na wizji-sądy byłyby zablokowane do 2050 roku. Oni mogą, a jak na dobrą prawicową zmianę to już straszenie sądami itd. Goebbels by przyklasnął.

  2. I jeśli Ci chodzi o słowo sucza-Osoba pewna siebie, seksowna, dowcipna, szczera, błyskotliwa, pomysłowa, nieustraszona, a czasem także bezczelna i egoistyczna. (Słownik SJP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here