Mistrzostwa Polski Młodzików w Piłce Wodnej – runda eliminacyjna z Arkonią Szczecin niż dziś!

0
632

Młodzi waterpoliści z Arkonii Szczecin zapraszają na Floating Arenę już dzisiaj. Wspierać ich w eliminacjach do Mistrzostw Polski można od południa.

Runda eliminacyjna do Mistrzostw Polski odbywa sie w dwóch miejscach: dla województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego u nas,  grupa mazowiecko-swietokrzysko-łódzko-śląska gra zaś w Bytomiu. Eliminacje trwają dwa dni (18-19 marca)

Drużyna zawodników urodzonych w 2002 roku i młodszych, prowadzona przez Wojciecha Siewruka jest w bojowym nastroju. Zobaczymy,  czy mają szanse powtórzyć sukces starszych kolegów.  Seniorzy Arkonii są aktualnymi mistrzami Polski.

Piłka wodna jest dyscypliną mało znaną w Polsce.  W innych państwach Europy waterpoliści grają nawet w kilku ligach, osobno kobiet i mężczyzn. Warto przypomnieć,  że dyscyplina ta była pierwszym olimpijskim sportem drużynowym,  a gdy powstała, nazywano ją  „masowym morderstwa w wodzie” – była tak brutalna. Choc współczesne zasady gry wyeliminowały morderczy element, dyscyplina pozostała bardzo dynamiczna.

Warto przekonać się samemu, najlepiej kibicując naszym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here