Nowa szkoła w mieście: Technikum Technologii Cyfrowych

0
1337

Nowo powstałe Technikum Technologii Cyfrowych ma szansę zostać jedną z ciekawszych propozycji edukacyjnych naszego miasta.

Technikum Technologii Cyfrowych powstaje we współpracy z Technoparkiem Pomerania i firmami IT i ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Branża IT dynamicznie się rozwija i wciąż brakuje w niej tysięcy specjalistów.

Szkołę mają opuszczać świetnie orientujący się w technologiach cyfrowych młodzi ludzie. Umiejętności projektowania ich, będą niewątpliwym atutem na rynku pracy. Współpraca w tworzeniu programu z Technoparkiem Pomerania i mieszczącymi się w nim firmami ma gwarantować, że będzie on nowoczesną odpowiedzią na potrzeby pracodawców.

Pomysł na szkołę brzmi nowocześnie i zachęcająco: bliska współpraca z biznesem, praktyki i stypendia, a także: nabywanie praktycznych umiejętności. Jak ten obiecujący obrazek będzie zrealizowany, nie wiadomo. Póki co, szkoła zaprasza na swoje dni otwarte w najbliższą środę, 26 kwietnia w godzinach 14.00 – 18.00 w budynku T2 Technoparku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here