Nowe autobusy w mieście

0
1571

Gmina Miasto Szczecin i spółka Solaris Bus & Coach podpisały umowy na zakup dwudziestu nowych autobusów. W przyszłym roku szczeciński tabor powiększy się o nowoczesne, niskoemisyjne pojazdy.

– Nasz tabor to ponad dwieście autobusów i ponad sto tramwajów. Te zasoby są nieustannie modernizowane, dlatego podpisujemy dziś umowę na dostawę kolejnych pojazdów. Dzięki temu wrasta jakość podróżowania i mieszkańcy to dostrzegają– powiedział Piotr Krzystek.

Zakupione pojazdy będą posiadać wysoki standard, zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, spełnią normy emisji spalin EURO VI. Autobusy zasilą tabor SPA Dąbie, będą używane głównie na prawobrzeżu. Wyposażone zostaną m.in. w system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru silnika, kamery działające zakresie 360 stopni, porty USB, internet bezprzewodowy.

Pierwsza umowa dotyczy zakupu 10 szt. autobusów jednoczłonowych, fabrycznie nowych, nieeksploatowanych i nie używanych do prezentacji lub celów o podobnym charakterze, wyprodukowanych w 2018 r. Pojazdy o długości 12 m wyposażone będą w klimatyzację w przestrzeni pasażerskiej, zapewniać będą bezstopniowe wejście wszystkimi drzwiami. Cena każdej sztuki autobusu jednoczłonowego to 1 477 230,00 zł. Według zapisów umowy, termin dostawy autobusów 12 metrowych nie odbędzie się później niż 16 lutego 2018 r. Zgodnie z ofertą będzie to model SOLARIS URBINO 12.

Druga umowa dotyczy zakupu 10 szt. autobusów dwuczłonowych, również fabrycznie nowych, wyprodukowanych w 2018 r., o długości 18 m, z klimatyzacją w przestrzeni pasażerskiej, nieeksploatowanych i nieużywanych do prezentacji lub celów o podobnym charakterze, zapewniających bezstopniowe wejście wszystkimi drzwiami. Cena każdej sztuki autobusu dwuczłonowego wynosi 1 940 940,00 zł. Termin dostawy pojazdów 18 m nie przekroczy dnia 30 marca 2018 r. Zgodnie z ofertą będzie to SOLARIS URBINO 18.

Zakup jest dofinansowany ze środków z RPO Województwa Zachodniopomorskiego.

Jeszcze w tym roku Gmina Miasto Szczecin ogłosi przetarg na zakup kolejnych pojazdów, tym razem szesnastu autobusów hybrydowych.

za: szczecin.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here