Pomnik Wdzięczności nie pozostawi po sobie pustki – wiadomo, jak będzie wyglądał

0
1822

Dziś tj. 17 marca poznaliśmy laureata konkursu architektonicznego na  zagospodarowanie placu po Pomniku Wdzięczności. Według sądu konkursowego najlepszą koncepcję przestawiła pracowania architektoniczna – ARCHAID PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA JACEK SZEWCZYK.

W uzasadnieniu do zwycięskiej koncepcji można przeczytać m.in. : że

przedstawia  ona najwyższą, wśród ocenianych prac – jakość użytkową i przestrzenną rozwiązań oraz umiejętne wpisanie projektowanego miejsca w istniejący kontekst przestrzenny “Złotego szlaku”. Powiązano w niej rozwiązania konkursowe z zagospodarowaniem znajdującego się w sąsiedztwie – placu Lotników.

W opinii sądu konkursowego rozwiązania zaproponowane w projekcie, w sposób prawidłowy i zarazem atrakcyjny porządkują przestrzeń za pomocą starannie zaprojektowanego układu nawierzchni oraz elementów małej architektury – w postaci indywidualnie zaprojektowanego “mebla miejskiego”, w powiązaniu z elementami zieleni. Dodatkowo zaproponowane w koncepcji różnorodne formy okazjonalnego zagospodarowania przestrzeni przyczynią się do ożywienia miejsca.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł oraz zostanie zaproszony do wykonania prac projektowych obejmujących zakres konkursu. Po wykonaniu dokumentacji projektowej,  miasto ogłosi przetarg na wykonanie zagospodarowania placu.

za: szczecin.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here