Rozpoczyna się wymiana nawierzchni – na pierwszy ogień ulice Gdańska i Szczawiowa

0
1550

Pogoda sprzyja, a temperatury są coraz wyższe dlatego rozpoczynają się prace związane z wymianą nawierzchni. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicy Gdańskiej i Szczawiowej.

Od 27.03 na ulicy Gdańskej prowadzone będą roboty drogowe polegające na wymianie nawierzchni bitumicznej w godzinach wieczornych i nocnych ( 18:00 – 6:00 ) Remontem objęty będzie odcinek od zjazdu z Trasy Zamkowej do Estakady Pomorskiej, w kierunku Basenu Górniczego.

W ramach prac planowane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano – węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Prace będą trwały około 1,5 tygodnia, w zależności od warunków atmosferycznych.

W najbliższą niedzielę roboty rozpoczną się także na ulicy Szczawiowej, na odcinku od ulicy Ustowskiej do wiaduktu kolejowego.

Prace będą odbywały się w godzinach wieczornych i nocnych, a ruch będzie prowadzony wahadłowo przez pracowników budowy. Remont tego odcina powinien zakończyć się po około tygodniu.

Trwa bieżące łatanie dziur, które pojawiły się na naszych drogach. Na ulicach Szczecina można spotkać 10 brygad pracujących na dwie zmiany.

Usuwane są wszystkie zgłoszone ubytki dlatego przypominamy kierowcom numer telefonu, pod którym można informować o dziurach – tel. 91 48 00 401

Przypominamy, że nawierzchnie asfaltowe poprzez ich użytkowanie ulegają tak zwanemu „zmęczeniu powierzchni drogowej”. To powoduje mikropęknięcia. Zgromadzona w nich zimą woda zwiększa swoją objętość, a gdy przychodzi ocieplenie woda powraca do stanu ciekłego, pozostawiając za sobą znacznie większe pęknięcia w drogach. Im większe pęknięcie w drodze, tym większa podatność na uszkodzenia. W tym sezonie dni, w których temperatura kilkakrotnie w ciągu doby przechodziła przez 0 stopni było dużo. Stąd pojawianie się kolejnych dziur na naszych jezdniach.

Prace wykona firma Strabag w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie dróg.

za: szczecin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here