Ruch Samorządowy “Bezpartyjni” alternatywą dla partii politycznych w samorządach?

0
1172

Na wczorajszej konferencji prasowej w Warszawie regionalni politycy ogłosili powstanie ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego “Bezpartyjni”. Chcą stworzyć alternatywę dla partii politycznych w wyborach samorządowych.

W konferencji wziął udział również Piotr Krzystek, który powiedział o nowej jakości, którą chce wprowadzić Ruch. – Mamy doświadczenie, mamy zaufanie naszych mieszkańców i wierzymy, że ten projekt wniesie dużo świeżości na polskiej scenie politycznej – mówił. Politycy mówili również o tym, że Ruch Samorządowy “Bezpartyjni” ma chce bronić przed upartyjnieniem regionalnych władz i stoi na stanowisku, że bezpartyjni włodarze są lepszym wyborem dla ludzi.

Ruch samorządowy “Bezpartyjni” jeszcze bez programu

Na konferencji inaugurującej ruch ogłoszono, że do tej pory przyłączyło do niego 60 samorządowców. Ambicje polityków są spore: chcą wystawić w wyborach swoich przedstawicieli w każdym województwie – i to niezależnie, od tego, czy chodzi o kandydatów do władz gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Ruch Samorządowy “Bezpartyjni” mają działać na zasadzie luźniej współpracy, i wspólnej kampanii wyborczej.

Program Ruchu ma być ogłoszony przed wakacjami. Póki co wiadomo, że sprzeciwia się on ograniczeniu kadencji samorządowych do dwóch. Póki co politycy chcą nawiązywać współpracę z samorządowcami z całej Polski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here