Sonda: kogo poparłbyś w wyborach na prezydenta Szczecina?

5
22454

Najbliższe wybory samorządowe odbędą się w 2018 roku ale kampania wyborcza rozpoczęła się znacznie wcześniej – już dzisiaj śmiało możemy typować kandydatów na urząd prezydenta naszego miasta. Niektórzy (Piotr Misiło, Sławomir Nitras) sami odnosili się już w mediach co do możliwości startu na ten urząd, do dnia dzisiejszego nie wiadomo kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz’15, SLD oraz Partii Wolność. Do sondy wybrałem obecnego posła Sylwestra Chruszcza, lidera Partii Wolność Pawła Szuta, jednego z liderów SLD Dariusza Wieczorka oraz posła PiS Artura Szałabawkę, który podczas poprzednich wyborów samorządowych walczył o urząd prezydenta Szczecina.

Sonda na charakter informacyjny, do wyborów jeszcze daleko ale warto znać opinie szczecinian.

Trwa do niedzieli, 26 marca, do godziny 20:00. Wówczas zamykam możliwość oddawania głosów i ogłaszam wyniki. 

Nie wiadomo czy Piotr Krzystek, obecny prezydent Szczecina będzie mógł wystartować po raz kolejny w wyborach na ten urząd, ponieważ już niedługo w samorządach mogą zacząć obowiązywać ograniczenia do dwóch kadencji. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego prezesa PiS prezydenci, burmistrzowie i wójtowie powinni rządzić maksymalnie przez dwie kadencje, by ukrócić nadużycia lokalnych władz. Osobiście uważam, że wprowadzając kadencyjność w samorządach, należy również wprowadzić kadencyjność w Parlamencie. A Wy jak uważacie? Zapraszam do głosowania oraz komentowania!

1. Sylwester Chruszcz (Kukiz’15) – (ur. 22 sierpnia 1972 w Głogowie) – polski polityk, architekt, od 2004 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego, p.o. prezesa LPR od 2007 do 2008, poseł na Sejm VIII kadencji.

2. Małgorzata Jacyna-Witt (niezależna) – (ur. 1956) Funkcję radnej miejskiej sprawuje od 2002 r. Przez 4 lata była też radną sejmiku województwa zachodniopomorskiego. W 2014 r. startowała w wyborach na prezydenta Szczecina. Przegrała w II turze z Piotrem Krzystkiem. Jest absolwentką Politechniki Szczecińskiej.

3. Piotr Krzystek (niezależny) – (ur. 5 lutego 1973 w Szczecinie) – polski prawnik, polityk i samorządowiec, od 2006 prezydent Szczecina.

4. Piotr Misiło (Nowoczesna) – (ur. 11 czerwca 1974 w Szczecinie) – polski menedżer, były dyrektor zarządzający Platformy Mediowej Point Group, poseł na Sejm VIII kadencji.

5. Sławomir Nitras (Platforma Obywatelska) – (ur. 26 kwietnia 1973 w Połczynie-Zdroju) – polski polityk, politolog, w latach 2005–2009 poseł na Sejm V, VI i VIII kadencji, w latach 2009–2014 poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, od 2014 do 2015 główny doradca premier Ewy Kopacz.

6. Artur Szałabawka (Prawo i Sprawiedliwość) – (ur. 3 października 1967 w Szczecinie) – polski polityk, urzędnik i samorządowiec, w latach 2014–2015 przewodniczący rady miejskiej w Szczecinie, poseł na Sejm VIII kadencji.

7. Paweł Szut (Partia Wolność) – Koordynator regionalny Partii Wolność na Pomorze Zachodnie. Radca prawny prowadzący własną kancelarię. Od wielu lat prowadzi działalność publiczną na rzecz praworządności, odpowiedzialnej gospodarki finansowej i wolności gospodarczej; zasiada w komisjach rewizyjnych Stowarzyszenia “Republikanie” i Stowarzyszenia KoLiber o/Szczecin.

8. Dariusz Wieczorek (SLD) – absolwent Politechniki Szczecińskiej, inicjator powołania Regionalnej Agencji Promocji Turystyki, radny miasta dwóch kadencji, w latach 1998-2001 Wiceprezydent Miasta ds. rozwoju gospodarczego. Obecnie w Sejmiku Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej.

5 KOMENTARZE

    • aż dziwne w takim razie kolego że tu się udzieliłeś…..
      dlaczego żaden z nich? masz dostępne praktycznie wszelkie opcje polityczne, no chyba że … wiesz czym jest debilokracja 😀
      patrząc że ten imbecyl misiło ma drugie miejsce to nie świadczy o Szczecinianach dobrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here