Uniwersytecka Gra Biegowa na 32. urodziny Uniwersytetu Szczecińskiego!

0
734

Uniwersytet Szczeciński świętuje 32 urodziny! Z tej okazji wszyscy aktywni fizycznie są zaproszeni do udziału w grze miejskiej pn. „Uniwersytecka Gra Biegowa”, która odbędzie się 4 czerwca w ramach Festynu Rodzinnego na Błoniach.

Zadaniem uczestników zabawy będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie pieszo (biegiem) wyznaczonej trasy, na której znaleźć powinno się jak najwięcej punktów kontrolnych, i dotarcie do mety w określonym limicie czasu, czyli w ciągu trzech godzin.

Punkty kontrolne usytuowane będą w Szczecinie i precyzyjnie zaznaczone na mapie gry, którą uczestnicy otrzymają w dniu imprezy w pakiecie startowym. Obecność uczestnika na poszczególnych punktach będzie odnotowywana w indeksie, który każdy z uczestników – niczym student – otrzyma przed startem zawodów.

Lokalizacja punktów kontrolnych owiana jest jeszcze tajemnicą i zostanie podana uczestnikom gry tuż przed rozpoczęciem zabawy. Na razie zdradzić możemy jedynie, że dzięki przebiegowi trasy uczestnicy gry będą mieli okazję lepiej poznać szczecińską Alma Mater.

 Start odbędzie się spod sceny na parkingu przy Jasnych Błoniach przy ul. Piotra Skargi, o godzinie 12:00.

Przed rozpoczęciem gry, odbędzie się wspólna rozgrzewka biegaczy, którą poprowadzi Piotr Szumiło, mistrz świata w karate oraz organizator Motorycznych Wtorków. Zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn za zajęcie miejsc I-III otrzymają atrakcyjne nagrody. W grze może wziąć udział maksymalnie 300 uczestników.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy potrwają od 9 do 28 maja lub do wypełnienia limitu miejsc. Udział w „Uniwersyteckiej Grze Biegowej” jest bezpłatny.

Wszyscy zawodnicy otrzymają koszulki, w których będą zobowiązani wziąć udział w zabawie. Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.swietous.usz.edu.pl/gra-biegowa.​

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here