Wyróżnienie dla policjanta

1
2285

Prezydent Szczecina przyznał wyróżnienie funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie – Jarosławowi Szubie.

Sierż. Szt.  Jarosław Szuba pełni służbę w Policji od 10 lat. Od maja 2014 pracuje na stanowisku referenta Ogniwa  Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji KP Szczecin. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym.

Do najważniejszych osiągnięć Jarosława Szuby należą:

– uratowanie życia mężczyźnie, który w czerwcu 2016 roku usiłował powiesić się na drzewie w centrum Szczecina. Funkcjonariusz po rozpoznania zatrzymania krążenia, rozpoczął resuscytację. Po przyjeździe karetki, ratownicy stwierdzili przywrócenie funkcji życiowych,

–  15 grudnia 2016 roku, brał udział w akcji ewakuacyjnej w bloku przy ul. Gościsława. Po ewakuacji stwierdził u dwóch osób problemy z oddychaniem i zaburzenia świadomości. Zabezpieczył drogi oddechowe i linie żył obwodowych. Tym działaniem uratował im życie.

– w marcu 2017 roku, po otrzymaniu zgłoszenia, że jednego z mieszkań przy ul. Gdańskiej wydobywa się dym, Jarosław Sztuba podjął działania, które doprowadziły do ewakuacji mężczyzny z płonącego mieszkania. Na klatce schodowej udzielił mu pierwszej pomocy medycznej, min. podając tlen aż do  przyjazdu karetki. Na podstawie rysopisu, który funkcjonariusz ustalił po rozmowach z sąsiadami, sprawca podpalenia został zatrzymany.

za: szczecin.eu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here